Projekt “Strukturirani otoci” započeo je u lipnju, a traje do kraja 2016.godine. Opći cilj projekta je povećati razinu motiviranosti za aktivno sudjelovanje mladih u društvu, a provodi se u nekoliko faza:

  1. istraživanje o komunikaciji između mladih i donositelja odluka na otočnim područjima u RH,
  2. dvodnevna konferencija na Korčuli namijenjena predstavnicima mladih i donositelja odluka,
  3. pet radnih sastanaka s mladima na pet otoka i 4)izrada dokumentarnog videa i publikacije o problemima mladih na otocima i potencijalnim rješenjima, koje možete pronaći na ovoj mrežnoj stranici.

Projekt se provodi uz financijsku podršku Agencije za mobilnost i programe EU te uz sufinanciranje Ureda za udruge vlade RH.

Partneri u projektu su Mreža mladih Hrvatske, Svjetski savez mladih Hrvatske, NUM Fabrika ideja te Klub spasilaca na vodama Karlovac, a suradnici u projektu su Općina Omišalj te Gradovi Zadar i Mali Lošinj.